علت و روش‌های پارگی پرده گوش

علائم پارگی پرده گوش و درمان آن

پارگی پرده گوش (سوراخ شدن پرده تمپان/tympanic membran perforation) سوراخ یا پارگی در بافت نازکی است که مجرای گوش شما را از گوش میانی جدا می‌کند. پارگی پرده گوش می‌تواند منجر به کاهش شنوایی شود. همچنین می‌تواند گوش میانی شما را در برابر انواع عفونت‌ها آسیب پذیر کند.
پارگی پرده گوش معمولاً طی چند هفته بدون درمان بهبود می‌یابد. اما بعضی اوقات برای بهبودی به ترمیم یا جراحی ترمیم گوش نیاز می‌شود.
محتوا نمایش

پارگی پرده گوش چیست؟

پرده گوش (پرده تمپان) دو نقش اصلی ایفا می‌کند. اولین نقش آن، دریافت امواج صوتی در صورت برخورد با پرده گوش است. پرده گوش در وهله اول امواج صوتی را به استخوانچه‌های گوش میانی(Middle ear) هدایت می‌کند.
دومین نقش اصلی پرده گوش، حفاظت  از ساختار های گوش میانی است؛ به این صورت که به عنوان یک مانع عمل کرده و از گوش میانی شما در برابر آب، باکتری و سایر مواد خارجی محافظت می‌کند.
#پارگی پرده گوش یک سوراخ یا پارگی کوچک در پرده گوش یا پرده صماخ است. پرده گوش یک بافت نازک است که گوش میانی و مجرای گوش خارجی را از یکدیگر جدا می‌کند.
این پرده با ورود امواج صوتی به گوش مرتعش می‌شود. ارتعاشات از طریق استخوان‌های کوچک گوش میانی انتقال می‌یابد. از آنجا که این ارتعاش به شما امکان شنیدن می‌دهد، در موارد نادر می‌تواند باعث کاهش شنوایی دائمی شود.

دلایل پارگی پرده گوش

عفونت

عفونت گوش(ear infection) یکی از شایع‌ترین علل پارگی پرده گوش به ویژه در کودکان است. در طی عفونت گوش، مایعات در پشت پرده گوش جمع می‌شوند. فشار حاصل از تجمع مایعات می‌تواند باعث سوراخ یا پارگی پرده گوش شود.

تغییرات فشار

برخی فعالیت‌ها که با تغییر ناگهانی فشار هوا همراه هستند می‌تواند باعث تغییر فشار در گوش گردد و در نهایت باعث صدمه به پرده گوش شود. این اختلال به باروتروما(ear barotrauma) معروف است و معمولا زمانی اتفاق می‌افتد که فشار خارج از گوش به شدت با فشار داخل گوش متفاوت باشد. فعالیت‌هایی نظیر غواصی، پرواز در هواپیما، رانندگی در ارتفاعات، امواج، ضربه مستقیم و شدید به گوش، آسیب یا ضربه می‌توانند باعث باروتروما شوند.

ضربه‌ها

ضربه‌ها همچنین می‌توانند پرده تمپان گوش را پاره کنند. هرگونه ضربه به گوش یا کنار سر می‌تواند باعث پارگی شود. موارد زیر به عنوان پارگی تمپان گوش شناخته شده است:
1- ضربه خوردن گوش همانند سیلی زدن
2- آسیب دیدگی در حین ورزش
3- افتادن روی گوش
4- تصادفات رانندگی
ضربه صوتی یا آسیب به گوش در اثر صداهای بسیار زیاد، می‌تواند پرده گوش شما را پاره کند. با این حال، این موارد به همان اندازه معمول نیستند.

علائم پارگی پرده گوش

درد علامت اصلی پارگی پرده گوش است. برای اغلب افراد، درد ممکن است شدید باشد، در طول روز ثابت بماند یا می تواند شدت آن کم یا زیاد شود. معمولاً با از بین رفتن درد، گوش شروع به تخلیه می‌کند. در این مرحله ممکن است مایعات آبکی، خونی یا چرکی از گوش آسیب دیده تخلیه شود.
پارگی ناشی از عفونت گوش میانی معمولاً باعث خونریزی می‌شود. این عفونت‌های گوش به احتمال زیاد در کودکان خردسال، افراد مبتلا به سرماخوردگی یا آنفولانزا یا در مناطقی با دارای آلودگی هوا اتفاق می‌افتد.
ممکن است مقداری کاهش شنوایی موقت یا کاهش شنوایی در گوش آسیب دیده داشته باشید. همچنین می‌توانید وزوز گوش(tinnitus)، صدای زنگ یا وزوز مداوم در گوش یا سرگیجه(vertigo#) را تجربه کنید.

عوارض پارگی پرده گوش

اگر تمپان گوش شما پاره شود، مشکلات غیرمعمولی ایجاد می‌شود، به خصوص اگر بعد از سه تا شش ماه نتواند به طور طبیعی بهبود یابد. عوارض احتمالی عبارتند از:

از دست دادن شنوایی(Hearing loss)

معمولاً کاهش شنوایی موقتی است و فقط تا زمان بهبودی پارگی یا سوراخ در پرده گوش شما ادامه می‌یابد. اندازه و محل پارگی می‌تواند بر میزان کاهش شنوایی تأثیر بگذارد.

عفونت گوش میانی (اوتیت میانی/serous otitis)

پرده گوش پاره شده (سوراخ شده) ممکن است دچار عفونت شود. تعداد کمی از افراد ممکن است در معرض عفونت‌های مداوم (مکرر یا مزمن) باشند. در این گروه کوچک، تخلیه مزمن و کاهش شنوایی می‌تواند رخ دهد.

کیست گوش میانی (کلستئاتوم/cholestatoma)

اگرچه کیست گوش میانی نسبتا نادر است، اما این کیست که از سلول‌های پوستی و بقایای دیگر تشکیل شده است، می‌تواند در گوش میانی شما ایجاد شود که نتیجه آن پارگی پرده گوش در دراز مدت است.
بقایای مجرای گوش به طور معمول با کمک جرم گوش از مجرای گوش خارجی محافظت می‌کند. اگر پرده گوش شما پاره شود، بقایای پوست می‌تواند به گوش میانی شما ریخته شود و کیست ایجاد کند.کیست در گوش میانی یک محیط مناسبی را برای باکتری‌ها فراهم می‌کند و حاوی پروتئین‌هایی است که می‌تواند به استخوان‌های گوش میانی آسیب برساند.

تشخیص پارگی پرده گوش

پزشک  می‌تواند از روش‌های مختلفی برای تشخیص پارگی پرده گوش استفاده کند. برخی از این روش‌ها در ادامه بیان شده است که عبارتند از:

نمونه برداری از ترشحات گوش

در این روش پزشک ممکن است از  ترشحات گوش که به علت عفونت نشت کرده است نمونه برداری کرده و آزمایش کند.

معاینه اتوسکوپی

در این روش پزشک از یک دستگاه تخصصی که اساس کار آن نور است برای مشاهده کانال گوش استفاده می‌کند.

یک آزمایش شنوایی سنجی

در این روش شنوایی شناس قدرت شنوایی شما را بررسی می‌کند تا میزان، شکل و نوع کم شنوایی مشخص شود.

تمپانومتری

روشی است که در آن شنوایی شناس یک پروب را به گوش شما وارد می‌کند تا پاسخ پرده گوش را نسبت به تغییرات فشار بررسی کند. در صورت نیاز به معاینات تخصصی یا درمان پارگی پرده گوش، شنوایی شناس ممکن است شما را به متخصص گوش، حلق و بینی و ارجاع دهد.

درمان پارگی پرده گوش

درمان‌های پارگی پرده گوش عمدتا برای تسکین درد و از بین بردن یا جلوگیری از عفونت طراحی شده است.

ترمیم

اگر گوش آسیب دیده به طور طبیعی بهبود نیابد، پزشک ممکن است پرده گوش را ترمیم کند. ترمیم شامل قرار دادن یک تکه کاغذی دارویی بر روی پارگی پرده است. ترمیم پرده گوش به بازسازی پرده گوش کمک می‌کند.

آنتی بیوتیک ها

آنتی بیوتیک‌ها می‌توانند عفونت‌هایی را که منجر به پارگی لاله گوش شما شده است، از بین ببرد. آنتی بیوتیک‌ها از شما در برابر ابتلا به عفونت‌های جدید در اثر سوراخ شدن یا پارگی پرده گوش محافظت می‌کنند. پزشک ممکن است آنتی بیوتیک خوراکی یا قطره گوش تجویز کند. همچنین ممکن است به شما گفته شود که از هر دو شکل دارو استفاده کنید.

عمل جراحی

در موارد نادر، ممکن است برای ایجاد سوراخ در پرده گوش، جراحی لازم باشد. جراحی ترمیم پرده گوش پاره شده، تمپانوپلاستی(tympanoplasty) نام دارد. در حین تمپانوپلاستی، جراح شما بافتی را از ناحیه دیگری از بدن شما گرفته و آن را بر روی سوراخ  پرده گوش پیوند می‌زند.

درمان‌های خانگی

در خانه می‌توانید درد پارگی پرده گوش را با مسکن‌ها و کمپرس گرم کاهش دهید. قرار دادن کمپرس گرم و خشک روی گوش چند بار در روز می‌تواند کمک کند.

پیشگیری از پاره شدن پرده گوش

برای جلوگیری از پارگی غشای داخلی گوش (سوراخ شده) رعایت نکات زیر توصیه می‌شود.

1- جهت درمان عفونت گوش میانی اقدام کنید

از علائم و نشانه‌های عفونت گوش میانی، از جمله گوش درد(ear pain)، تب، گرفتگی بینی و کاهش شنوایی مطلع باشید. کودکان مبتلا به عفونت گوش میانی اغلب کلافه هستند و ممکن است از خوردن غذا امتناع کنند. برای جلوگیری از آسیب احتمالی به پرده گوش، سریعاً به پزشک مراجعه نمایید.

2- هنگام پرواز از گوش‌های خود محافظت کنید

در صورت امکان، در صورت سرماخوردگی یا آلرژی که باعث گرفتگی بینی یا گوش می‌شود، پرواز نکنید. در هنگام برخاستن و فرود آمدن، فشار گوش‌های خود را با خمیازه کشیدن یا جویدن آدامس تنظیم کنید.

3- گوش خود را از اشیا خارجی دور نگه دارید

هرگز سعی نکنید موم گوش(ear wax) اضافی یا سخت شده را با وسایلی مانند پنبه، گیره کاغذ یا سنجاق مو، خارج کنید. این موارد می‌توانند به راحتی پرده گوش شما را پاره یا سوراخ کند.

4- از گوش خود در برابر صدای انفجاری محافظت کنید

از فعالیت‌هایی که گوش شما را در معرض صدای انفجار قرار می‌دهد، خودداری کنید. اگر سرگرمی‌ها یا کارهای شما شامل فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده‌ای می‌شود که صدای انفجاری تولید می‌کند، با استفاده از هدفون‌های محافظ گوش  از گوش خود در برابر آسیب‌های احتمالی محافظت کنید.

پارگی پرده گوش در کودکان به چه علت اتفاق می‌افتد؟

پارگی پرده گوش ممکن است به دلیل بافت حساس و مجاری باریک گوش در کودکان بسیار بیشتر اتفاق بیفتد. استفاده بیش از حد از یک گوش پاک کن می‌تواند به راحتی به پرده گوش کودک آسیب برساند.

هر نوع جسم کوچک خارجی، مانند مداد یا سنجاق سر، در صورت قرار گرفتن بیش از حد در مجرای گوش، می‌تواند به پرده گوش آن آسیب برساند.عفونت گوش شایع‌ترین علت پارگی پرده گوش در کودکان است. درواقع ضربه‌ها، جراحات و عفونت‌هایی که باعث ایجاد سوراخ در پرده تمپان گوش می‌شوند عبارتند از:

 • عفونت‌های شدید گوش میانی از شایع‌ترین علل برای پارگی پرده گوش در اطفال است. اگر کودک شما به مهدکودک می‌رود و یا با کمک شیشه شیر تغذیه می‌شود، در ریسک بالاتری برای ابتلا به عفونت قرار دارد.
 • آسیب فیزیکی؛ بطور کلی واردکردن هر شی خارجی که بیش از حد به داخل مجرای گوش فشار داده شود مانند سوراخ کردن پرده گوش با گوش پاکن پنبه‌ای
 • کلستئاتوم ( رشد توده در داخل یا پشت پرده گوش)
 • ضربه صوتی مانند صدای شلیک گلوله یا ترقه

علائم پارگی گوش در کودکان و نوزادان

در صورتی که علائم زیر را مشاهده کردید سریعا به پزشک متخصص گوش مراجعه کنید؛
 •  درد خفیف تا شدید
 •  نشت ترشحات خونی یا چرکی از گوش
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 •  سرگیجه مداوم
 •  زنگ زدن گوش
دلایل و درمان پارگی پرده گوش در کودکان

درمان پارگی پرده‌ی گوش در کودکان

در اکثر مواقع پرده گوش سوراخ شده خودبه‌خود طی چند هفته بدون درمان بهبود میابد. پزشک برای کمک به پیشگیری یا درمان عفونت، ممکن است آنتی بیوتیک تجویز کند؛ بعلاوه استفاده از مسکن‌های ضد درد برای کاهش و تسکین درد توصیه می‌شود.

اگر پرده گوش طی چند هفته بهبود نیابد، متخصص گوش و حلق و بینی پس از معاینه ممکن است استفاده از پچ پرده گوش را پیشنهاد دهد. در این روش، پزشک یک وصله‌ی کاغذی مانند را روی سوراخ گوش قرار می‌دهد تا به فرآیند ترمیم پرده کمک کند. گاهی لازم است این عمل چندین بار تکرار شود تا نتیجه مطلوب حاصل گردد.

اگر این درمان‌ها جواب نداد، عمل تمپانوپلاستی توسط پزشک متخصص باید انجام شود. در این جراحی یک تکه کوچک از بافت بدن خود بیمار یا یک ماده مصنوعی را به ناحیه آسیب دیده در پرده گوش پیوند زده و با این کار به ترمیم و بازسازی پرده تمپون کمک می‌کنند.

مراقبت‌های لازم از گوش در زمان پارگی پرده گوش

 1. هرگز از قطره‌های گوش بدون نسخه و تجویز پزشک استفاده نکنید! با سوراخ شدن پرده گوش برخی از انواع قطره‌ها به راحتی می‌توانند وارد گوش میانی یا حلزون گوش شده و مشکلاتی را ایجاد کنند.
 2. سعی کنید مجرای گوش را خشک نگه دارید.
 3. قراردادن یک کیسه گرم بر روی گوش به کاهش درد شما کمک می‌کند.
 4. درصورت نیاز از مسکن‌هایی مثل ایبوبروفن به ‌منظور کاهش درد استفاده کنید.
 5. اجتناب از بادکردن بیش از حد بینی به دلیل وارد آوردن فشار زیاد به پرده گوش ( منظور از بادکردن بینی هنگامی است که دهان خود را بسته، بینی خود را هم مسدود کرده و با فوت کردن سعی در خارج کردن هوا از گوش خود دارید)

در صورت پارگی پرده گوش آیا می‌توان شنا کرد؟

خیر؛ بعد از سوراخ شدن پرده‌ی گوش شنا به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. از آنجایی که پرده گوش سوراخ است؛ در صورت ورود آب به داخل گوش، به درون گوش میانی هم نفوذ کرده و باعث تشدید یا ایجاد عفونت می‌گردد. 

همچنین غواصی در اعماق دریا باعث ایجاد فشار بیش از حد بر روی پرده‌ی گوش آسیب دیده شده و به دنبال آن صدمات زیادی را به همراه خواهد داشت. به طور کلی به افرادی که با پارگی پرده گوش مراجعه می‌کنند توصیه اکید می‌شود که مجرای گوش خود را خشک نگه دارند.

نحوه استحمام در زمان پارگی پرده گوش

در افرادی که دچار آسیب پرده گوش شده‌اند، برای جلوگیری از ایجاد یا تشدید عفونت باید مجرای گوش خشک بماند. بدین منظور قبل از دوش گرفتن با قرار دادن یک پنبه‌ی آغشته به وازلین (که چربی آن مانع نفوذ آب به داخل گوش گردد) یا استفاده از یک گوشگیر سیلیکونی در گوش خود از عدم نفوذ آب به درون گوش خود اطمینان حاصل کنید. در حین شست‌و‌شو نیز احتیاط شود تا آب به داخل گوش وارد نشود.

در پایان

در صورت محافظت ازحس شنوایی و جلوگیری از آسیب دیدگی‌های احتمالی، به راحتی می‌توانید از پارگی پرده گوش جلوگیری نمائید. بسیاری از عفونت‌هایی که باعث پارگی می‌شوند، می‌توانند در خانه با استراحت و محافظت از گوش درمان شوند.
با این حال، اگر بیش از چند روز متوجه ترشح از گوش خود شدید یا درد گوش شما شدید تر شد؛ به پزشک مراجعه کنید.
کلینیک گوش تهران واقع در خیابان ولیعصر با استفاده از روش‌های نوین درمان به شما خدمات رسانی می‌کند. در صورت نیاز برای رزور و نوبت دهی می‌توانید با کلینیک گوش تهران تماس حاصل فرمایید.
مطلبی که تحت عنوان«علائم پاره گی پرده گوش و درمان ]ن» خواندید، به طور اختصاصی برای وب سایت کلینیک گوش تهران تهیه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع مجاز می‌باشد.

سوالات متداول درباره پارگی پرده گوش

بروز عواملی که منجر به ایجاد سوراخ یا پارگی در پرده گوش می‌شود؛ باعث پارگی پرده گوش خواهد شد. در صورت پارگی پرده گوش کیفیت و وضوح صدا کاهش می‌باید و فرد به کم شنوایی دچار می‌شود.

پارگی پرده گوش یکی از شایع‌ترین آسیب‌های گوش می‌باشد. در این راستا ما در این مقاله به پرتکرارترین سوالات بیماران در این زمینه پاسخ خواهیم داد. مطالعه این سوالات می‌تواند به افراد دارای این عارضه کمک کند. در ادامه با ما همراه باشید.

دلایل پارگی پرده گوش ممکن است به علل مختلفی بستگی داشته باشد. در ادامه به برخی از این موارد اشاره خواهیم کرد. این موارد عبارتند از:

عفونت گوش میانی (اوتیت میانی)

 عفونت گوش میانی اغلب باعث تجمع مایعات در گوش میانی می‌شود. فشار این مایعات می‌تواند باعث پارگی لاله گوش شود.

باروتروما

هنگامی که فشار هوا در گوش میانی و فشار هوا در محیط، خارج از تعادل است؛ فشار خون بر روی پرده گوش اعمال می‌شود. اگر فشار شدید باشد، می‌توان پرده گوش را پاره کند. باروتروما(barotrauma) اغلب در اثر تغییرات فشار هوا مرتبط با سفر هوایی ایجاد می‌شود.

حوادث دیگری که می‌تواند باعث تغییرات ناگهانی فشار و احتمالاً پارگی لاله گوش شود، شامل؛ غواصی و ضربه مستقیم به گوش مانند ضربه کیسه هوای اتومبیل است.

صداهای بلند یا انفجار (ضربه صوتی)

 یک صدای بلند مانند انفجار یا شلیک گلوله، اساساً یک موج صوتی قدرتمند، به ندرت می‌تواند باعث ایجاد پارگی در پرده گوش شود. اما احتمال پارگی پرده گوش وجود دارد.

اجسام خارجی در گوش

اشیا کوچک، مانند پنبه یا سنجاق سر، می‌توانند پرده گوش را پاره کنند.

ضربه شدید سر

آسیب شدید، مانند شکستگی پایه جمجمه، ممکن است باعث شکستگی یا آسیب به ساختارهای گوش میانی و داخلی، از جمله پرده گوش شود.

برخی از افراد هیچ علائمی از پارگی پرده گوش را مشاهده نمی‌کنند. اما برخی پس از چند روز با ناراحتی عمومی در گوش به پزشك خود مراجعه می‌كنند. این علائم عبارتند از:

 • درد ناگهانی گوش یا کاهش ناگهانی درد گوش
 • صدای وزوز گوش
 • کاهش شنوایی که ممکن است در گوش آسیب دیده جزئی یا کامل باشد.
 • عفونت گوش
 • ضعف یا سرگیجه
 • تخلیه مخاط پر چرک یا خون آلود از گوش

حالت تهوع یا استفراغ که می‌تواند ناشی از سرگیجه باشد.

پزشک عمومی یا متخصص گوش، حلق و بینی می‌تواند با بررسی و معاینه گوش با استفاده از یک وسیله روشن (اتوسکوپ) پارگی پرده گوش را تشخیص دهد.

پزشک گوش‌، حلق و بینی، ممکن است آزمایش‌های اضافی را برای تعیین علت بروز علائم گوش یا تشخیص وجود هرگونه کم شنوایی تجویز کند. این آزمایشات عبارتند از:

تست‌های آزمایشگاهی

 اگر ترشحاتی درگوش وجود داشته باشد؛ پزشک ممکن است آزمایش‌هایی را برای تشخیص عفونت باکتریایی گوش میانی انجام دهد.

بررسی با دیاپازون

 دیاپازون، کوک سازهایی فلزی دو شاخه هستند که هنگام ضربه، صدا تولید می‌کنند. آزمایش‌های ساده با دیاپازون می‌تواند به پزشک کمک کند تا کم شنوایی را تشخیص دهد.

در بررسی دیاپازون ممکن است کاهش شنوایی در اثر آسیب به قسمت‌های لرزاننده استخوانچه‌های گوش میانی (از جمله پرده گوش)، آسیب به حسگرها یا اعصاب گوش داخلی یا آسیب به هر دو مورد را نشان دهد.

تمپانومتری

در آزمایش تمپانومتری از دستگاهی استفاده می‌شود که در مجرای گوش بیمار قرار می‌گیرد و پاسخ پرده گوش را به تغییرات جزئی فشار هوا اندازه گیری می‌کند. الگوهای خاصی از پاسخ می‌تواند پارگی پرده گوش مشخص کند.

آزمون شنوایی شناسی

در این آزمایش از سری تست‌های کاملاً کالیبره شده استفاده خواهد شد که قادراند میزان شنیدن صداها را در حالات مختلف اندازه گیری کنند. آزمایشات در یک اتاق ضد صدا انجام می‌شود.

به طور معمول، پارگی پرده گوش به صورت خود به خود ترمیم می‌شود. در این حالت ممکن است پزشک برای جلوگیری از عفونت گوش یا درمان عفونت موجود، آنتی بیوتیک تجویز کند. در صورت بروز درد ممکن است پزشک استفاده از داروهای ضد درد بدون نسخه مانند استامینوفن یا ایبوپروفن را توصیه کند.

در برخی موارد، ممکن است برای ترمیم پارگی پرده گوش، جراحی لازم باشد. در طی این روش، پزشک برای بازسازی پرده گوش، تکه‌ای از بافت خودبیمار را به پرده گوش متصل می‌کند. جراحی معمولاً برای پارگی‌های بزرگ پرده گوش و یا پارگی پرده گوش که ناشی از عفونت گوش است، استفاده می‌شود.

پارگی پرده گوش معمولاً طی چند هفته بدون درمان ترمیم می‌شود. اما گاهی اوقات نیاز به بستن سوراخ از طریق وصله زدن یا ترمیم جراحی دارد. اگر پارگی یا سوراخ پرده گوش شما به خودی خود بسته نشود، یک متخصص گوش، حلق و بینی می‌تواند آن را با یک تکه از بافت خودبیمار ببندد.

با این روش پزشک گوش، حلق و بینی می‌تواند پرده گوش را ترمیم کند. ممکن است لازم باشد این روش بیش از یک بار قبل از بسته شدن سوراخ تکرار شود.

اگر پارگی پرده گوش به صورت خود به خود بهبود نیابد یا پزشک متخصص گوش‌، حلق و بینی تشخیص دهد که پارگی با بستن پارگی گوش ترمیم نمی‌شود؛ ممکن است عمل جراحی را توصیه کند. معمول‌ترین روش جراحی، تمپانوپلاستی نام دارد.

جراح در این روش یک تکه از بافت بیمار را برمی‌دارد تا سوراخ پرده گوش را ببندد. این روش به صورت سرپایی انجام می‌شود. در جراحی تمپانوپلاستی، معمولاً می‌توان همان روز به خانه رفت، مگر اینکه به علت شرایط بیهوشی، بیمار نیاز به بستری بیشتر در بیمارستان داشته باشد.

بیمارانی که تحت درمان عمل جراحی تمپانوپلاستی در کلینیک قرار می‌گیرند؛ 2-3 بخیه جذبی در پشت گوش، در محل برداشت پیوند چربی خواهند داشت. این برش به صورت خود به خود بهبود می‌یابد و نیازی به استفاده از پمادی نیست. افرادی که بخیه‌های معمولی دارند، معمولاً 10-14 روز پس از جراحی بخیه‌های خود را باز خواهند کرد.

برای اکثر افرادی که جراحی تمپانوپلاستی را انجام می‌دهند، خیس شدن پانسمان با خون یک امرطبیعی است. همچنین خروج ترشحات خون از گوش خارجی تا چندین روز پس از جراحی معمول است.

در این شرایط از دست زدن به پانسمان داخل گوش شدیدا خودداری کنید. سعی کنید گوش خود را همیشه تا زمان بهبودی مناسب یا بازه زمانی مشخص شده توسط جراح، خشک نگه دارید. برای به حداقل رساندن فشار در محل عمل، به مدت 4-6 هفته پس از جراحی از انجام کارهای سنگین و پرواز خود‌داری کنید.

سرفه، فشار، عطسه و دمیدن بینی نیز باید تا حد ممکن خود داری شود. اگر باید سرفه یا عطسه کنید، دهان را تا جایی که ممکن است باز کنید این کار را انجام دهید تا فشار به حداقل برسد.

هر فشار اضافی و قابل توجهی می‌تواند پیوند را از بین ببرد، که همین موجب کاهش میزان موفقیت عمل می‌شود. بیشتر افرادی که در محیط کار فعالیت‌های بدنی کمی انجام می‌دهند می‌توانند تقریباً در عرض یک هفته کار خود را از سر بگیرند.

افرادی که با پارگی پرده گوش به کلینیک گوش تهران مراجعه می‌کنند توسط تیمی متشکل از چند متخصص تحت درمان قرار می‌گیرند که درمان پارگی گوش و جراحی گوش  این تیم حاذق منجر به کنترل و درمان بیماری می‌شود. کلینیک گوش، حلق و بینی دارای متخصصان ماهری از جمله دکتر نسرین یزدانی، دکتررضا زاده ،دکتر احدی و دکتر ساسان دبیری می‌باشد.

کلینیک گوش تهران با داشتن بهترین متخصصان گوش و حلق و بینی بهترین خدمات را به بیماران ارائه می‌دهد. اگر شما علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش درمانی کیلینیک گوش تهران و تیم حاذق این کیلینیک هستید؛ با کلینیک گوش تهران تماس بگیرید.

 

230 دیدگاه دربارهٔ «علائم پارگی پرده گوش و درمان آن»

 1. با سلام گوش سمت چپ من درسال۹۶ به علت سوراخ بودن عمل کردم ولی با موفقیت نشد معلم بگرفت ودوباره همون طور سوراخه است وهر چند ماهی درمیان از گوشم آب وچرا میاد ولی درد ندارم می خواستم بدانم که چکار باید کنم ب تشکر

  1. کلینیک گوش تهران

   با سلام، ترشح از گوش طبیعی نیست. مراجعه کنید علت شناسایی شود. 88870912 با نوبت قبلی

 2. سلام وقتتون بخیر پسر ۱۰ ماهه من ۳ ماه قبل دچار عفونت گوش شد حتی پرده یکی از گوشاش سوراخ شده بود دکتر آنتی بیوتیک داد گفتن خوب شده دوباره باز گوشاش عفونت کرده با اینکه قبل حمام پنبه چرب میکردم تو گوشاش میذاشتم علتش چی میتونه باشه که عفونت میکنه؟
  سوالم اینه که آیا امکان پارگی مجدد داره آنتی بیوتیک ۵ روزه میخوره امشب دوباره جیغ میزنه تو خواب نمیدونم چیکار کنم خیلی ترسیدم مشکلی برا شنوایی ش پیش میاد در آینده؟

  1. کلینیک گوش تهران

   عفونت گوش شایع ترین بیماری عفونی دوران کودکی است و در اغلب اوقات با اقدام به موقع و صحیح، درمان موفقی خواهد داشت. به شرط درمان به موقع، در آینده نیز مشکلی پیش نخواهد آمد.

 3. علی پژوهش

  سلام و عرض ادب و احترام
  من پرده گوشم اندازه یه سوراخ ریزی پاره شده و رفتم پیش متخصص گفت باید خودش ترمیم بخوره و فراموش کردم ازش بپرسم که آیا دویدن و باشگاه بدنسازی رفتن برام مشکل ایجاد می‌کنه یا نه خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. کلینیک گوش تهران

   با سلام، معمولا سوراخ های ریز پرده گوش پس از 1 ماه بهبود می یابند. فعالیت هایی که ذکر کردید مانع ترمیم پرده نیست اما مراقب ورود آب یا مایعات دیگر به گوش باشید. جهت اطمینان از ترمیم، به پزشکتان مراجعه کنید تا معاینه شوید.

 4. مهدی رستمی

  با سلام و عرض ادب و احترام فراوان از طرف همه بابت پاسخ به همه دوستان تشکر میکنم
  من بعد از ضربه در کلاس رزمی ، پرده گوشم سوراخ ریزی درست کرد و دکتر رفتم و گفتند باید خود به خود خوب شود و سوالی که داشتم آیا میتونم بدوم و همچنین باشگاه بدنسازی رفتن برام مشکل ایجاد می‌کنه یا نه؟
  با تشکر

  1. کلینیک گوش تهران

   با سلام، معمولا سوراخ های ریز پرده گوش پس از 1 ماه بهبود می یابند. فعالیت هایی که ذکر کردید مانع ترمیم پرده نیست اما مراقب ورود آب یا مایعات دیگر به گوش باشید. جهت اطمینان از ترمیم، به پزشکتان مراجعه کنید تا معاینه شوید.

 5. سلام وقت بخیر ، من بعد از سرماخوردگی دچار گرفتگی گوش چپ شدم ، کمی هم درد دارم و کاهش شنوایی.چند بار هم دکتر رفتم و نهایتا گفتن پرده گوش آسیب دیده، آیا پارگی بدون خروج مایع از گوش هم رخ میده؟ و آسیب پرده گوش جزئی خود به خود ترمیم میشود یا نه؟

  1. کلینیک گوش تهران

   با سلام، پارگی پرده بدون عفونت گوش، الزاما همراه با ترشح نیست. لذا احتمال پارگی پرده در شما وجود دارد و معمولا بعد از 1 ماه برطرف می شود. در صورت تدام علائم حتما به پزشک گوش مراجعه کنید.

 6. سلام من حدود ۱۲سال قبل شب گوش درد شدید گرفتم و رفتم دکتر گفت عفونت کرده بعد خوب شد ۲سال بعد با حمام رفتن آب وارد گوش شد و من خبر نداشتم و گوشم کیپ شد و شنواییم به شدت اومد پایین دکتر گلیسین فنیکه نوشت و خب خوب شد و شنواییم برگشت ..تو هیچ موردی دکتر به پارگی پرده گوش اشاره نکرد و البته شنوایی العالم عالیه اما به محض این که برم حمام باید گوش رو با دستمال کاغذی خشک کنم و تا یک ساعت هدفون بزارم رو گوش تا باد نخوره اگر این کارو نکنم گوشم کیپ میشه ..حالا این آسیب پرده گوشه یا صرفا عفونت معمولی ؟

  1. کلینیک گوش تهران

   اگر شنوایی تان مشکلی ندارد و ترشح و درد و … ندارید بعید است پرده گوش پاره شده باشد. با اینحال برای معاینه می توانید مراجعه کنید.

 7. سلام خسته نباشید من امروز خمیازه کشیدم و روی صندلی نشسته بودم بدنم رو هم کشیدم رفع خستگی بشه ولی یکی از گوشم به شدت درد گرفت الان یه احساس گرفتگی پیدا کرده انگار با گوش دیگرم تفاوت داره آیا احتمال پارگی هست؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام. بعید است پارگی پرده با خمیازه کشیدن اتفاق بیوفتند. اگر حالت تیرکشیدن گوش داشتید به زودی برطرف می شود. در صورت تداوم درد، مراجعه نمائید.

 8. سلام من امروز داخل مدرسه دوستم سیلی به گوشم زد
  بعدش یه مقدار کمی گوشم درد گرفت الان نسبت به ظهر یکم بهتر شده ولی وقتی دست میزنم و یکم فشار میدم یه کم باز درد میگیره امکان داره به گوشم اسیب رسیده باشه؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام. بله ممکن است بع پرده گوش آسیب رسیده باشد

 9. با سلام
  گوش من درد داشت
  متخصص آنتی بیوتیک دادند و گفتند عفونت پرده یک گوش رو سوراخ کرده
  دوباره هم رفتم آنتی بیوتیک دیگه دادند و 25 روز خوردم
  الان موقع خواب یا دراز کشیدن کمی مایعات از گوشم بیرو میاد.
  دوباره آنتی بیوتیک بخورم؟ یا خودش خوب میشه؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام. بهتر است محجدد به پزشکتان مراجعه کنید معاینه شوید و در صورت نیاز درمان را ادامه دهید.

 10. سلام من گوشم بر اثر فرو رفتن گوش پاککن خون ریزی کردم به دلیل تعطیلات عید انلاین با یه متخصص حرف زدم گفت پرده گوشت پاره شده و تا یک هفته سفالکسین 500 بخور. الان بعد گذشت 5 روز هنوز حس کیپ شدگی دارم هر چند ک میشنوم. این حس کیپ شدگی کی از بین میره؟؟؟ موقعی هم ک نفس میکشم انگار هوا از گوشم کمی بیرگن و داخل میشه! این کی از بین میره
  یعنی پرده گوشم ممکنه جوش بخوره

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام. احتمالا هنوز پرده گوشتان پاره است. مراجعه کنید بررسی شود.

 11. قلی پور

  سلام وقت بخیر، گوش سمت چپ من در زمان جنگ 1362 که 16 ساله بودم بر اثر موج انفجار خمچاره آسیب دید و متوجه شدم پرده گوش من سوراخ است و برای تست و اطمینان یک پک سیگار کشیدم که دودش از گوشم بیرون می اومد. اون موقع رفتم دکتر یک درمان عکس و شنوایی و… انجام داد و گفت که خودش ترمیم میشه و همنطور شد. اما برای هر بار فین کردن باید با دست چپم کیپ سوراخ گوش چپم رو بگیرم و اگرنه فشار زیادی به پرده گوشم وارد میشه. از او موقع تا کنون حدود 19 سال پیش هم با رفتن استخر و شنا در عمق و فین کردن رعایت خوب نکردم و همین باعث شد دوباره بعد از 23 سال پرده گوشم مجدداً باز شود اینبار هم رفقتم درمان و با رعایت بیشتر ترمیم و تا کنون دیگه بابت باز شدن سوراخ پرده گوش مشکلی شکر خدا پیش نیامد. اما از همان اول 41 سال پیش گوش چپم صدای صوت دارد و با این صدا توی این چند دهه تحمل کردم و عادی شده برام ولی اما الآن یکی دو سال هست که صدای صوت در گوشم خیلی زیاد شده طوری در طول روز یا شب هنگام اینگاری روی اعصابمه، و تحملش داره سخت میشه. خواهشاً راهنمایی بفرمایید ممنونم. در ضمن متولد 1346 هستم و توی بدنم چندین ترکش دارم که از تصویر برداری ام آر آی ممنوعم. با سپاس

  1. کلینیک گوش تهران

   با سلام. مراجعه کنید آزمایش شوید. احتمال کم شنوایی حسی عصبی است و باید از سمعک استفاده نمائید.

 12. سلام ببخشید من ۱۰ روزه جراحی تمپانوپلاستی انجام دادم ، هنگام بلع صدای اب تو گوشم میاد این طبیعیه ؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام. هر عمل جراحی گوش عوارضی دارد که ممکن است تا مدتی باقی بماند. در صورت تدام با پزشکتان مشورت کنید.

 13. سلام من حدود 45 روز پیش صبح که از خواب بیدار شدم متوجه شدم که گوش راستم شنواییش رو از دست داده دکتر برام 5 بار تزریق کورتون داخل پرده گوش انجام داد تا حدودی شنوایی برگشته اما الان وقتی گوش پاک کن تو گوشم میکنم انگار پرده گوشم چق چق میکنه.آیا ممکنه 5 بار تزریق باعث آسیب به پرده گوش شده باشه؟و اینکه مدام صدای زنگ تو گوشمه آیا به مرور زمان این صدای زنگ کمتر میشه؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام. تزریق داخل گوش اثر دراز مدت بر پرده گوش ندارد.

 14. سلام خسته نباشین من دور روز پیش یه درگیری روخ داد سیلی خوردم الان دو روزه که گوشه چپم کن شنوا شده و علاعم درد اینا ندارم فقط کم شنوا شده میخام بدونم خوب میشه چون دو روزه اینجوری از روز اول بهتر شده ولی خوب نشده

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام. احتمال پارگی پرده گوش است. باید آزمایش شنوایی بدهید.

 15. سلام من یک هفته بود که انفلانزا گرفتم الان به شدت گوشم درد میکنه به دکتر رفتم گفتن که عفونت کرده الان یه چیزی مثل مخلوط اب و خون از گوشم میاد این چیز طبیعی هست
  راستش خیلی ترسیدم

  1. کلینیک گوش تهران

   ترشحات آبکی و خونی نشان از احتمال عفونت گوش و پارگی پرده گوش دارد. برای درمان مراجعه نمائید.

 16. سلام خوبین دختر من انفولانزا گرفته گوشش عفونت کرده ازش چرک و خون هم میاد ایا ترمیم میشه؟ اخه کم میشنوه

 17. سلام من از چند ماه پیش گوش درد داشتم بعد از اون هم وقتی دستم رو نزدیک گوشم میبرم پرده ی گوشم انگار می‌لرزه و برای چن ثانیه شنواییم مختل میشه و همیشه هم گوشم وز وز میکنه
  دکتر هم رفتم ولی گفتن باید جرم گیری کنی جرم گیری هم کردم ولی هنوز همین مشکل رو دارم
  باتوجه به علائم چند درصد احتمال پردگی گوش وجود داره؟

 18. سلام
  من دو سه هفته پیش تو بوکس گوم ضربه خورد و بعد از مراجعه به متخصص گفت که پرده گوشم سوراخ شده، گفت بعد از بیست روز خوب میشه
  الان دیگه باد از گوشم خارج نمیشه ( بعد از دو هفته اولین بار امتحان کردم ) ولی همچنان یکی از گوشی که ضربه خورده یکم کمتر میشنوه
  تو حالت عادی متوجهش نمیشم ولی موقعی که هدفون و هندزفری استفاده میکنم انگار صدا تمایل به گوش سالمم داره
  چون شنواییم هنوز مشکل داره خواستم بدونم این تو هفته های بعدی بهتر میشه؟ ممکنه دائمی باشه

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام. احتمال آسیب به ساختارهای گوش میانی علاوه بر پرده گوش نیز وجود دارد و همین می تواند باعث کم شنوایی شما باشد. برای تشخیص و دریافت درمان های لازم با تعیین وقت قبلی مراجعه نمائید. 88870912

 19. سلام وقتتون بخیر
  اگه دسترسی به پزشک متخصص نداشته باشم از کجا متوجه بشم که به پرده گوشم آسیب رسیده یا نه؟ دو سه روزی هست که خارش شدید در گوش چپم داشتم و مدام با دست داخلش رو میخاروندم و بعد از دو سه روز یکدفعه درد خیلی شدیدی گرفت میخواستم بدونم راهی هست که خودم متوجه بشم پرده گوشم آسیب دیده یا نه؟

  1. کلینیک گوش تهران

   درد و کم شنوایی اصلی ترین علائم پارگی پرده گوش هستند

 20. سلام وقت بخیر
  من بوکس کار میکنم چند روز پیش یک ضربه به ناحیه گوشم وارد شد و فک کنم یک هوایی داخل گوشم گیر کرده و در نمیاد و کیپ شده یک طرف گوشم
  و وقتی دماغمو میگیرم و فوت میکنم همون طرف از گوشم صدای سوت میده
  احتمال پارگی هست؟ و آیا قابل درمانه؟

 21. احمد رئیسی

  سلام
  وقت بخیر جناب.بنده امروز که با دوستام توو مسیر بودیم ماشینمون سیستم داره بنده عقب نشسته بودم صدا آهنگ هم بشدت بلند بود بعد یجا ک وایستادیم احساس کردم گوشم انگار بند هست(همون مدلی که توو ارتفاع سوار ماشینی)بعد که وایستادم دهان و دماغم بستم فوت کردم که بلکه باز بشه همین حین یه صدا کوچلویی داد ولی باز نشد گوشم بلکه یه درد خفیفی هم گرفت.الان ک مقصد رسیدیم یه درد ملایمی داره و بدجور کم شنوا شده و انگار یچیزی تووشه.ببخشید این یعنی پرده گوش سمت راستم پاره شده یا دلیل دیگه ای داره؟راه حلش چیه درصورت پارگی پرده؟
  خواهش میکنم جواب بدین بدجور رو اعصابه و اذیتم باتشکر

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام حتما مراجعه کنید احتمال آسیب به پرده گوشتان وجود دارد.

 22. ناشناس

  سلام من امروز تو مدرسه یکی از دوستام پایین گوشمو (گوش چپ) کشید و یه صدای پارگی چیزی از گوشم اومد چند دقیقه اولش گوشم درد کرد ولی الان که چهل و پنج دقیقه اس که دردی احساس نمیکنم. ولی احساس میکنم وقتی دستم رو میکنم تو گوش سمت چپم بیشتر دستم میره تو انتهای گوشم تا گوش سمت راستی. وقتی آب دهنمو قورت میدمم یه صدای غیر معمول از گوش سمت چپم میاد ولی درد نداره. از نظرتون چیز خاصی نیست؟ یا هست؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام اگر علائم ادامه داشت مراجعه کنید تا معاینه گوش انجام شود

 23. سلام من مدتی بود ک در گوش سمت چپم گرفتگی داشتم و مدام صدا میداد رفتم دکتر با اب شست و شو دادن برای جرمش ولی بعدش دردش بدتر شد دوبار مراجعه کردم گفتن هردو گوشم پردش سوراخ شده و حدود۳۰درصد ب شنواییم اسیب زده میخاستم ببینم ترمییم میشه پرده گوشم یان دکترم انتی بیوتیک تجویزکرده ولی دردم اروم نمیشه

  1. کلینیک گوش تهران

   بله احتمال ترمیم طی یک ماه پس از حادثه وجود دارد. در صورت عدم بهبودی مراجعه کنید

  2. سلام من پارگی بر‌اثر ضربه داشتم صدای هوا تو گوشم رفتم دکتر گفت داره ترمیم میشه ولی صدا هوا و سوت کم داره چه کنم برطرف میشه الان ۳۰ روزه گذشته یعد از ترمیم و بسته شدن از بین میره حلزون گوششم آسیب ندیده لطفا جواب دین

   1. کلینیک گوش تهران

    معمولا پارگی پرده گوش طی یک ماه برطرف می شود. اگر ترمیم خودبخود انجام نشود نیاز به جراحی ترمیمی پرده گوش است. مراجعه کنید. 88870912

  3. سلام وقت تون بخیر.من به مدت یک ماه هست که در گوش چپم احساس گرفتگی دارم درد هم نداره شنوایی گوشم کم هست جرم گیری هم کردم ولی فرقی نکرده و مور مور می کنه چند درصد احتمال پارگی هست لطفا راهنمایی کنید ممنون

   1. کلینیک گوش تهران

    با سلام. حتما باید تست شنوایی بدهید. به نزدیکترین مرکز ارزیابی شنوایی مراجعه کنید.

 24. سلام .وقت بخیر.من بچم گوش پاک کن رو توگوشش کرد بعداون خون ازگوشش اومد خیلی ازدردگریه کرد.بردیم دکتر گفت کمی ازپرده گوشش پاره شده خواستم بدونم این پارگی خودش ترمیم میشه؟

  1. کلینیک گوش تهران

   در غالب موارد پارگی پرده گوش به شرط کوچک بودن ترمیم می شود. تحت نظر پزشکتان باشید تا از ترمیم اطمینان پیدا کنید

 25. پریسا شریف

  سلام وقت بخیر پرده ی هر دو‌گوش‌مادر من بخاطر ضربه پاره شده و شنوایی بسیار کاهش یافته، میخواستم ببینم با جراحی مشکلشون حل میشه؟؟ خیلی ناراحتن بخاطر این موضوع😔

  1. کلینیک گوش تهران

   بله مراجعه کنید معاینه شوند و امکان ترمیم با عمل بررسی شود.

 26. محمد روحانی مجد

  سلام و آرزوی سلامتی
  گوش چپم حدود چهل روز پیش به شدت درد گرفت به پزشک عمومی مراجعه کردم گفت التهاب است و قطره گوش تجویز کرد تا اینکه به متخصص گوش مراجعه کردم قطره و آموکسی کلا داد و گفت عفونت کرده با استفاده از آنها دردش آرام شد ولی گرفتگی داشت گو اینکه آب جمع شده باز رفتم متخصص دیگری و ایشان تخلیه کرد و تست شنوایی گرفت ولی هوا و گرفتگی برطرف نشد و دکتر گفت از فکّ هستش چند وقت بعد به متخصص دیگری رفتم ایشان نیز گوش را تخلیه نمود و سه نوع قطره نوشت و گفت شش روز استفاده کن احتمالاً پرده گوش سوراخ است بعد از یک هفته مراجعه کن مراجعه کردم نوشت به اسکن و تست شنوایی جواب را بردم گفت باید عمل بشه و نوشت برای آزمایش ها که پیش از عمل لازمه
  خواهشاً برای اطمینان بفرمایید چکار کنم آیا لازمه با متخصص یا فوق تخصص دیگری در میان بگذارم؟ لطفاً راهنمایی کنید پیش کدام پزشک فوق تخصص گوش بروم؟ ممنونم

  1. کلینیک گوش تهران

   به توصیه پزشکتان عمل کنید. در صورت نگرانی می توانید به متخخصان گوش کلینیک گوش تهران نیز مراجعه کنید

 27. سلام و روز بخير
  شنوايي مادرم ضعيف شده بود و البته حدود ٢ سال هست كه شست و شوي گوش انجام نداده. با توجه به اينكه گوشش جرم ساز هست، قطره گليسيرين فنيكه گرفتم كه روزي ٤-٥ مرتبه هر بار ٤-٥ قطره داخل گوشش بريزم، ٢ مرتبه ريختم ولي الان احساس سرگيجه داره، با توجه به اينكه هيچ علامت ديگه اي از جمله درد، ترشح يا سردرد يا ساير علامت هايي كه مربوط به پارگي پرده گوش باشه نداره و طي يك سال اخير هم چنين علائمي نداشته، ممكنه استفاده از قطره خطرناك باشه و به قسمت گوش مياني رسيده باشه؟ يا صرفا عارضه ساده اي از قطره هست؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام. اگر سرگیجه دارند مصرف قطره را قطع و فورا مراجعه کنید

   1. سلام من امروز سرما خوردم و بینی ام کیب شد وقتی فین کردم گوش راستم به شدت درد گرفت میخواستم بدونم مشکلی که پیش نیومده یا پرده گوشم که پاره نشده چون فقط گوشم یک کم میخاره

    1. کلینیک گوش تهران

     سلام. در صورت تداوم درد یا احساس کم شنوایی مراجعه کنید.

 28. دانیالی

  سلام خسته نباشید
  من دیروز یکی از پشت سیلی زد به گوشم و اون لحظه انگاری یه باد گیر کرد داخل گوشم و بعد گفتم آی گوشم که از قصد گوش دیگرمم سیلی زد
  ولی گوش چپم تا این صبح امروز کیپ بود و انگاری پنبه گذاشتن داخل گوشم و کم میشنوم اما الان این حس رو ندارم وکمی شنوایمم بهبود یافته ولی الان یه صدای سوت خیلی خیلی خیلی ریز داخل گوشمه و یک خورده هم دوتا گوشام درد میکنند دقیقا مثل زمانی که سرما خورده بود
  آیا پرده گوشه من پاره شده است؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام وقت بخیر
   اگر احساس کم شنوایی و کیپی ادامه پیدا کرد فورا مراجعه کنید
   ۸۸۸۷۰۹۱۲

 29. سلام وقت بخیر بنده پارگی پرده گوش و عفونت گوش دارم، پزشک متخصص قطره دادن موقع استفاده دردشدید گوش دارم، علت چیه و باید چیکار کنم؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام. استفاده از قطره را سریعا متوقف کنید و با تعیین نوبت (88870912) به کلینیک مراجعه کنید.

 30. سلام.
  حدود سه هفته است که به گوشم ضربه خورده .از همون موقع کاهش شنوایی داشتم.روز بعد از آن به دکتر عمومی مراجعه کردم گفتند که فقط ملتهب شده منم رعایت نکرده و بدون پنبه چرب رفتم حمام .شنواییم کمتر شد که دوباره رفتم شنوایی سنجی و گفتند پرده گوشم سوراخ شده و ۵۰درصد شنواییم رو از دست دادم.دکتر بهم کوآموکسی کلاو ۸ساعته داد و الان حدود ۴روز هست که دارم استفاده میکنم ولی اصلا بهتر نشدم.بیشتر وقتا پنبه آغشته به وازلین داخل گوشم میذارم که صدای زیاد یا هوای سرد بدترش نکنه.آیا لازمه؟
  آیا همین آنتی بیوتیک کفایت میکنه و آیا شنواییم رو بدست میارم

 31. چند روز پیش میخواستم گوشمو تمیز کنم با این گیره سیاها
  یکم که چربی های توش اینور و اونور شد حسم کردم گوشم کلا کیپ شده یکم چربی هارو دادم اونور خوب شد چند روز بعدش باز حس کردم گوشم کیپ شده و هرکاری که میکردم تغییری نمیکرد فقط یه چند بار حس کردم گیره و خیلی برد جلو. و خورد به یه جایی همون موقع درد گرفت
  الانم یه جوریه که صدای چیزی خوردنمو بیشتر میشنوم
  و گوشم صدا میده یعنی سوت میکشه
  خیلی میترسم

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام وقت بخیر
   احتمالا جرم در انتهای کانال گوشتان جمع شده است.
   باید معاینه بشید

 32. نازنین

  سلام من بر اثر سیلی به گوشام،۲۰روزیه درد گوشام خوب نمیشه.گاها خارش داخل گوش هم دارم و درد خصوصا گوش راستم ک نمی توانم گوش سمت راست رو رو بالش بزارم ممکنه مشکلیبرا گوشم پیش اومده باشه

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام
   بله احتمالا هست و نیاز به مراجعه فوری دارین
   میتونین به مطب دکتر یزدانی مراجعه کنید: 88870912

 33. سلام وقت بخیر..آیا بعد از ترمیم کامل پرده گوش، میتونم بدون پنبه و وازلین برم حموم؟ یا اینکه با سشوار خشک کنم؟

 34. پرده گوش من ۲۰ درصدش پاره شده بود دکترم گفت برو دو ماه دیگه بیا وقتی دو ماه سر رسید و رفتم نصف پارگی ترمیم شده بود یعنی هرماه تقریبا ۵ درصد ترمیم شده بود میتونید بهتر شدن شنواییتون رو با صاف کردن گلو حس کنید

 35. سلام چند سال پیش که بجه بودم چوب کبریت رو داخل گوشم میکردم. یک روز بعد این کار احساس کردم گوشم آسیب دیده و صدای سوت مداوم میده . بعد چندین سال هنوز درست نشده . بنظرتون خیلی خطرناکه؟؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام و وقت بخیر
   متاسفانه برای سوالتون نمیشه جواب قطعی داد و حتما قبلش باید معاینه بشید؛ برای این مورد میتونین از مطب دکتر یزدانی وقت بگیرید:
   88870912

 36. سلام با ضربه سیلی محکم به گوشم .گوشم هواازش خارج شد وصدای زنگ شنیدم الان با گذشت یک روز باتو‌دهنم می ندازم هوا از گوشم خارج‌میشه سردرد دارم سرم سنگینه کسل هم هستم احتمال هست پرده گوشم پاره شده باشه

  1. کلینیک گوش تهران

   پارگی پرده گوش معمولا برای اکثر افراد با درد همراه است. اما صدای زنگ در گوش یا همان وزوز گوش هم از علائم پارگی پرده گوش هست. باید حتما مراجعه کنید تا گوش و میزان آسیب وارده به پرده گوش بررسی شود.

 37. معصومه بیگدلی

  سلام من پرده گوش سمت چپم پاره است و حالا دچار عفونت شده رفتم دکتر به سختی نوبت بهم دادن و فقط پنی سیلین و کو آموکسی کلاو مصرف میکنم و چرک در گوشم از بین نمیره ۳هفته است درگیرشم ..خواهش میکنم فقط جواب این سوال منو بدین آیا میشه در گوش پاره قطره کانازول سییلکس ریخت ..میشه در گوشی که پرده اش پاره است قطره ریخت میترسم بریزم عفونت بیشتر بشه دیگه خیلی اذیت شدم

  1. کلینیک گوش تهران

   اگر پرده گوش شما پاره است و عفونت دارید، بهتر است از قطره‌های گوشی استفاده نکنید مگر اینکه پزشک شما توصیه کرده باشد. در صورتی که می خواهید چنین قطره‌ای را برای درمان عفونت گوش استفاده کنید، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. زیرا استفاده از قطره‌های گوشی غیر مناسب و باعث شدیدتر شدن عفونت شده گوش شما خواهد شد.

  2. اصلا نباید قطره ریخت دکتر من بهم سفالکسین ۵۰۰ داد برای عفونت و من نتیجه گرفتم

   1. با سلام خدمت عزیزانی که پارگی پرده گوش دارن باتجربه شخصی اطرافیان در صورت این مشکل درمانش کنین در صورت درمان به موقع و درصورت جراحی شنوایی بسیار جزیی کم میشه اما امروز فردا کردن منجر به خطرات بسیار جبران ناپذیر چون سیاه شدن استخوان گوش میانی و رشد تومور ( خوش خیم ) و حذف استخوانهای میانی و کاهش کاملا محسوس شنوایی و حتی صفر شدن شنوایی در صورت درمان دیرهنگام و در نهایت سکته مغزی و فلج شدن صورت سوای از مشکلات روزمره

    1. کلینیک گوش تهران

     با سلام، پارگی پرده گوش در صورت عدم ترمیم خود بخود پس از 1 ماه باید حتما ترمیم شود. مگر اینکه منعی برای عمل جراحی وجود داشته باشد.

 38. سلام من چن ساعت پیش با گوش پاک کن ب ته گوشم ضربه وارد شد و الان دچار خونریزی شده بند هم نمیاد احتمال پارگی پرده
  گوش هست؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام. بله احتمال پارگی وجود داره. باید هر چه زودتر به مراجعه کنید.

 39. سلام
  من جدیدا سرماخورده ام دکتر رفتم و دکتر برام دارو هایی تجویز کرد حالم تا دیروز بعد از ظهر خیلی خوب بود امه دیشب گوش درد شدم و از امروز صبح تاحالا صدای فیش فیش در گوش سمت راستم احساس میکنم وقتی دستمال به گوشم میکنم ترشحاتی زرد و خونابه بیرون می اید احتمال دارد که پرده گوشم پاره شده باشد؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام، به نظر می‌رسد علائم شما مربوط به التهاب گوش باشند. احتمال دارد که پرده گوش شما پاره شده باشد، اما تشخیص درست وضعیت پرده گوش و درمان مناسب باید توسط پزشکی که شما را معاینه کرده است تعیین شود. لذا بهتر است باز هم به پزشک خود مراجعه کرده و وضعیت را برای ایشان شرح دهید. در ضمن، استفاده از داروهای تجویز شده توسط پزشک و رعایت نکات بهداشتی می‌تواند به شما کمک کند تا سریعتر بهبود پیدا کنید.

 40. سجاد بهرامی

  سلام خدمت شما.
  سرم را روی میز گذاشته بودم که یکی از دوستان به صدایی بسیار وحشتناک داخل گوش سمت راست من داد کشید…
  در حال حاضر مشکل خاصی ندارم اما احساس می کنم با گوش سمت چپ بهتر از گوش سمت راست صدا ها را می شنوم
  مشکلی برای گوش من به وجود آمده است یا خیر؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام. پارگی پرده گوش با درد معمولا شدید همراه است و خروج مایعات از گوش. ولی چون احساس کم شنوایی در گوش دارید برای اطمینان خاطر برای چکاپ و بررسی گوش باید مراجعه کنید.

 41. با سلام.من پرده گوشم پاره شده و عفونت میداد.بعد رفتم پیش دکتر متخصص و بدون اینکه دقت کنه سریع اول گوشمو جرم گیری کرد.بعد که دید موقع ساکشن خیلی درد دارم و بی طاقت شدم گفت البته این درد شما بخاطر پارگی پرده گوش تون هست. حالا میخواستم بپرسم که آیا گوشی که پرده اون سوراخ شده رو اصلا جرم گیری میکنن یا نه؟ آخه میگن گوشی که پردش سوراخ شده رو اصلا نباید جرم گیری کرد چون مقدار پارگی پرده بیشتر میشه.ممنون میشم جواب بنده رو بدین.

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام این مشکل باید ابتدا بررسی بشه و بعد نظر داد. بدون معاینه و بررسی بالینی گوش نمی‌شه چیزی گفت.

   1. ناشناس

    سلام منم بچه بودم تو گوشم اب رفته دکترم زیاد بردن منو ولی میترسیدم نمیزاشتم دکتر ببینه بعد گه بزرگ ترشدم رفتم تو سرما فهمیدم گوشم سرما خورده صدای بدی میده بازم ترسیدم برم اما الان دوهفته عفونت داشت سمت چپم سری رفتم دکتر گفت باید دارو بدم انجام بدم بعد دوهفته برم بنظرتون من خوب میشم یانه تروخدابهم بگین خیلی ترسیدم😞

    1. کلینیک گوش تهران

     برای درمان عفونت گوش طبق دستور پزشک دارو مصرف نمائید.

 42. سلام
  پارگی پرده گوش میتونه ارثی یا ژنتیکی باشه ؟ من و خواهرِ قلوم هر دو دقیقا پرده گوش چپمون پاره هست و کم شنوا هست .این مشکل رو یادمه از کودکی داشتیم و مادرم در قید حیات نیستن که ازش بپرسیم چجوری اتفاق افتاده برامون و دقیقا از کِی این مشکل رو داشتیم .
  ممنون میشم راهنمایی کنین .

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام. بعیده که ارثی باشه. احتمال عفونت گوش در کودکی وجود دارد. باید مراجعه کنید.

 43. سلام خسته نباشید، من یه هفته پیش جراحی پرده گوش داشتم، دیروز پانسمانم رو باز کردم، دکتر بهم قطره داد تا استفاده کنم، ولی صدایی نمیشنوم، میخواستم بدونم این امر طبیعی هستش؟؟؟،چن روز طول میکشه شنواییم برگرده؟ خیلی نگرانم لطفا راهنماییم کنید

 44. سلام وقت بخیر من کرونا گرفتم و اثر سرفه و شدتی که داشت پرده گوشم پاره شد و الان خیلی نگرانم چقد طول می‌کشه تا خوب شه و چه مراقبت‌هایی بکنم؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام. ابتدا معاینه باید بشوید و اگر بعد از یکماه ترمیم نشد، مداخله پزشکی ضروری است.

 45. سلام من چند سال پیش گوشم بر اثر ضربه پرده‌اش پاره و بعد یکسال جوش خورد. ولی الان گوشم همش ناراحته و درد خفیف داره. دکترم میرم میگن مشکلی نداره ولی این دردش برطرف نمی‌شه. چکار باید کنم؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام گوش و پرده گوش باید حتما بررسی و معاینه بشه مراجعه کنید.

 46. سلام پارگی پرده گوش بر اثر ضربه همون موقع علائمش رو نشون می‌ده؟ من به گوشم ضربه خورد و همون لحظه احساس درد کردم ولی بعدش دیگه درد نداشت ولی چند روزی هست که حس می‌کنم جرم گوشم از حالت عادی نرم‌تر شده و خیلی زیاد می‌آد بیرون مشکلی هست به نظرتون؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام باید گوش بررسی بشه به این شکل نمی‌شه نظر داد مراجعه کنید.

 47. سلام امیدوارم که حالتون خوب باشه.
  من سه روز پیش یه دندون پر کردم. از بعد از ظهرش درد شدبدی به سراغم اومد و مدام ازش یه مایع آبکی مانند ترشح خارج می‌شه.
  شب اول تا صب تونستم تحمل کنم تا برم پیش دکتر. بعد معاینه گفت فقط عفونت سادس و اثری از پارگی پرده گوش نیست. اما شنوایی و دردم ساعت به ساعت داره بیشتر می‌شه به دلیل آسمی هم که دارم نمی‌تونم از داروهای مسکن مثه ژلوفن استفاده کنم و فقط یه آنتی بیوتیک ساده برام نوشته.
  البته دو روز قبل این اتفاق هم در نوبت اول دندان پزشکیم شبش انگار یه چیزی توی گوش چپم ترکید اما خب نه دردی داشتم نه گرفتگی نه کاهش شنوایی.

 48. سلام وقت بخیر،به گوشم سیلی خورده تو دعوا و گوشم نه صدا می‌ده و نه مایع یاخونی ازش ترشح شده. خواستم بپرسم که ممکنه به پرده گوشم آسیب رسیده باشه. آخه فقط احساس می‌کنم گوشم پرشده از هوا،ممنون ازشما.

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام پارگی پرده گوش باید با علائمی که در مقاله گفته شده همراه باشه. اما شما اگر قصد دارید از سلامت پرده گوش اطمینان داشته باشید بهتره به متخصص برای یه چکاپ مراجعه کنید.

 49. سالاری

  سلام خسته نباشید من یهو گوش درد گرفتم و الان شیش روز گذشته. خیلی دردش بیشتر شده و سر درد شدید هم دارم رفتم دکتر گفت عفونت کرده اسپری بینی داده.

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام اگر تشخیص دکتر متخصص عفونت گوش بوده طبق دستور پیش برید ولی اگر در چند روز آینده روند بهبودی حاصل شد حتما باید برای بررسی و درمان مراجعه کنید تا از پیامدهای بعدی جلوگیری شود.

 50. سلام پرده گوشم دوهفته است پاره شده. گوش میانی عفونت داشته. آموکسی کلاو 625 ده روز خوردم ولی عفونت برطرف نشده. متخصص دیگه‌ای مترانیدازول 500 اضاف کرد ولی بعد چند روز معدم ریخت بهم و قرصا را قطع کردم. الان صدای زیاد در گوش و اکو شدن در سر و وزوز شدید دارم آیا انتی بیوتیک باید ادامه بدم؟

  1. کلینیک گوش تهران

   شما در صورت امکان مراجعه کنید باید شرایط پرده گوش بررسی و معاینه بشه و داروها مجددا بازنگری بشه

 51. سلام، وقت شما بخیر… چند سالی هست که گاهی وقتی صبح از خواب بیدار می‌شم داخل گوش سمت چپم به شدت درد می‌گیره و می‌سوزه و مدتی بعد خود به خود خوب می‌شه. می‌خواستم بدونم ممکنه گوش من عفونت کرده باشه؟ سال گذشته در مسابقات رزمی به گوش سمت چپم ضربه محکمی وارد شد، اما قبل از این حادثه هم این درد رو تجربه کرده بودم.

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام ممکنه عفونت باشه و ممکنه مشکل چیز دیگه هم مثل آسیب به پرده گوش باشه در مجموع نمی‌شه بدون بررسی گوش و معاینه نظر دقیق و تخصصی داد.

 52. سلام من افتادم و پارگی گوش پیدا کردم . دکتر گفتن به مرور زمان حداقل ۶ ماه خوب می‌شه و از گوشم موقع پاره شدن خون زیادی اومد و الانم به خیش خیش گوش متبلام یعنی تا ۶ ماه این وضع ادامه دارد و دارایی کم شنوایی شدم.

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام باید حتما مراجعه کنید بایستی گوش بررسی بشه

 53. سلام، من حدود دوماه هست که درد گوش داشتم. رفتم دکتر و برام قطره و آمپول دادند و کمی بهتر شده بود که تمام بدنم کهیر زد و دچار تورم راه‌های هوایی شدم.
  اورژانسی بمن آمپول زدن و بعد پیش متخصص آلرژی رفتم و دارو دادن و داروهای قبلی رو قطع کردم. بعد از چند روز دوباره گوش درد و وزوز گوش و خارش داشتم.
  به متخصص گوش و حلق مراجعه کردم گفتن پرده گوشت سالمه فقط باید ساکشن بشه و قطره فنیکه دادن و چهارشنبه پیش گوش منوساکشن کردن و از اون موقع گوش درد و وزوز گوشم خیلی زیاد شده و دیروزدوباره بهم قطره سیپلکس و قرص سیپروفلوکساسین دادن و گفتن پرده گوشت پاره شده.
  می‌خواستم بپرسم درشرایطی که گوش درد شدید داشتم آیا ساکشن باعث پارگی شده یا نه؟ و با مقاله‌هایی ک در سایتتون خوندم که پرده گوش خودش ترمیم می‌شه الان هم می‌ترسم قطره بریزم توی گوشم. استخون‌های گوشم هم درد میکنه حتی.. می‌شه خواهش کنم راهنمایی بفرمایید.

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام باید حتما گوش بررسی و معاینه بشه مراجعه کنید

 54. محمدرضا شیروال

  سلام وقت بخیر
  من چند هفته پیش بر اثر صدای وحشتناک بلندگوی مدرسه کنار خونمون از خواب بیدار شدم. با اینکه خوب می‌شنوم ولی از اون روز به بعد گوش سمت راستم درد می‌کنه و سوت می‌کشه.
  امکان داره که پرده گوشم پاره شده باشه و یا به مرور زمان خوب می‌شه؟؟؟
  لطفا و خواهشا جواب سوالم رو بدین. ممنون

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام بله امکان آسیب هست و پرده گوش معمولا طی سه ماه خود به خود ترمیم می‌شه اگر در این مدت ترمیم نشد باید به پژشک مراجعه و از روش درمان دیگه‌ایی استفاده کنید. ولی آسیب پرده گوش رو نمی‌شه به همین شکل تشخیص داد شما باید مراجعه کنید و گوش بررسی بشه اگر آسیب پرده گوش بود توصیه‌های لازم می‌شه در غیر این صورت مشکل دیگه شناسایی و درمان می‌شه.

 55. محمدرضا شیروال

  سلام وقت بخیر
  تقریبا سه چهار هفته پیش من با صدای ناگهانی و وحشتناک بلندگوی مدرسه کنار منزلمون از خواب بیدار شدم و از اون روز به بعد گوش سمت راستم هم سوت می‌کشه و هم درد می‌کنه ولی خوب می‌شنوم. خواستم ببینم باید چیکار کنم تا خوب بشه گوشم؟؟؟

  لطفا و خواهشا راهنماییم کنید.

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام بدون بررسی و معاینه گوش نمی‌شه اصلا نظر داد باید به متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه کنید تا گوش رو بررسی کنن شاید آسیبی وارده شده باشه.

 56. نگهدار

  سلام، برداشتن جرم گوش کسانی که پرده گوش‌شان مشکل دارد به چه صورت هست؟

 57. سلام
  وقت بخیر
  من گوشم یه حالتی مثل این داره که توش آب پرشده ولی آب توش نیست. وقتیم که با گوش پاک کن می‌خوام تمیز کنم ترشحات گوشم قهوه‌ای خیلی پرنگه خودشم فوق العاده زیاده ترشحش. امکان پارگی پرده گوش وجود داره و اینکه نه درد می‌کنه نه وزوز فقط احساس می‌کنم موقع حرف زدن تو گوشم آب وجود داره صدام حالت اکو پیدا می‌کنه؟؟

 58. خسرومهر

  سلام مقاله خوب و کامل هست و مخصوصا اینکه سایت فعالی دارین و به سوالات پاسخ می‌دین.

 59. سحر علی پور

  با سلام خدمت شما نماینده محترم
  داشتم نظرات بیماران رو می‌خوندم دیدم شما به یک نفر جواب درست ندادین. همه رو میگین مراجعه کنید کلینیک و اوکی ولی یه جوابی محض اطلاع به بندگان خدا بدهید.

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام کاربر گرامی مشکلاتی که برای گوش به جود می‌آید بدون بررسی نمی‌شه پاسخ گفت. معمولا عوامل مختلفی روی گوش اثر می‌زاره که باعث می‌شه مشکلات مشابه برای گوش ایجاد بشه.
   مثلا خارش و درد گوش یه علامت کلی هست که خودش می‌تونه بیماری‌های مختلف مثل آسیب به پرده گوش، عفونت گوش، تومورهای گوشی و … رو شامل بشه. یا سرگیجه ممکنه به علت منییر باشه، ممکنه تومور گوشی باشه، ممکنه سرگیجه‌های میگرنی و … . پس ما نمی‌تونیم پاسخ رو صرفا با بیان چند عامل بگیم به همین دلیل می‌گیم برای بررسی مراجعه بشه.

 60. سلام من ده سال پیش تو دعوا گوشم آسیب دید تو این ده سال هر ماه موقع پریودی سردرد می‌گیرم و تا خون ازگوشم نیاد پریودیم شروع نمی‌شه. گاهی وقتا از دماغم هم خون میاد به پزشکم مراجعه کردم تحت درمان قطره داد و گفت پارگی پرده گوش دارید. چند ماه خوب شد دو ماهه ک دوباره شروع شده همراه باسرگیجه من باید چکارکنم آیا خیلی خطرناکه؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام شما حتما باید مراجعه کنید. بدون بررسی گوش نمی‌شه پاسخ داد. پارگی پرده گوش معمولا تا 6 ماه بعد خود به خود ترمیم می‌شه ولی اگه این اتفاق نیفته باید با روش‌های دیگه مثل جراحی درمان بشه. حتما مراجعه کنید.

 61. امید دهقانی

  سلام من چند روز پبش بر اثر ضربه پرده تمپان گوشم دچار پارگی خفیف شده. دکتر متخصص هم رفتم قرص و آمپول داده. گفت یک ماه مواظب باشی خودش جوش می‌خوره. ولی من خیلی نگرانم خوب نشه یا بدتر شه می‌خواستم بپرسم آیا نگرانی من بی مورده؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام پارگی پرده گوش معمولا خود به خود ترمیم می‌شه. طبق نظر پژشک عمل کنید بهبود پیدا می‌کنه. اگر بعد از چدین ماه ترمیم نشد باید مجددا به پژشک مراجعه کنید.

 62. سلام خسته نباشید یه ماهی می‌شه پرده گوشم سوراخ شده دکترم رفتم گفت بعد دو ماه بیا واسه معاینه … اولش که پاره شده بود موم نداشت الان یه خورده موم داره. می‌خواستم بدونم پرده ترمیم نشده؟

 63. آدریان

  سلام وقت بخیر. من ضربه به گوشم خورد و بعد از ۱۰ دقیقه آب زرد از گوشم در آمد و گوشم الان حدود ۱ ساعته درد می‌کنه و اینکه صدای آب داخل گوشم هست. احتمال پارگی پرده گوش هست؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام در صورت ادامه دار شدن علائم احتمال وجود داره. باید حتما گوش بررسی بشه

 64. سلام من جراحی فک انجام دادم بعد اون جراحی یک مقدار شنوای‌ام کم شد. بعد از اون گوشم شروع به عفونت کرد که همواره احساس خیسی و پر بودن گوشم رو دارم که باعث خارش و درد شدید می‌شه. به دکتر فکم مراجعه کردم و گفتن برای جراحی نیست. متوجه ورود هوا به داخل گوشم شدم و متوجه شدم هنگام تخلیه بینی هم فشار شدیدی به گوشم وارد می‌شه.
  نوار گوش گرفتم و دکتر گفت چیز خاصی نیست آنتی بیوتیک برام تزریق کرد که باعث بی حسی زبانم شد ایا احتیاج به مراجعه مجدد هست یا خیر؟

 65. سلام. وقتتون بخیر. درد گوش بجز اینکه جزو علائم پارگی پرده است می‌تونه جزو علائم اتفاق دیگری هم باشه؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام بله. عفونت‌های گوش، ضربه، جوش و کورک، دردهای راجعه از نواحی دندان و فک و … .

 66. سلام وقت بخیر. من زیر دوش آب بودم بعد گوشم جلو لوله آب بود بعد یهو آب رفت با فشار رفت داخل گوشم و گوشم درد گرفت. بعد چند ثانیه آب از گوشم خالی کردم نه سر درد دارم نه چیز دیگه‌ای. فقط داخل گوشم درد می‌کنه صدا اینارو همینجوری که قبل می‌شنیدم می‌شنوم ممکن است پرده گوشم پاره شده باشه؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام در صورت ادامه دار شدن درد گوش احتمال اسیب به گوش هست. در این شرایط خود درمانی نکنید و برای بررسی و معاینه گوش به پژشک مراجعه کنید

 67. سلام من یه مدت از هندزفیری زیاد استفاده می‌کردم و در حین گوش دادن به موسیقی صداش رو بالا می‌بردم. یکبار که طولانی با هندزفیری آهنگ گوش کردم شبش که خوابیدم صبحش که پاشدم احساس سنگینی به خصوص تو گوش چپم می‌کردم و چند روزه ادامه داره احتمال پارگی پرده گوش هست؟؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام بله احتمال آسیب به گوش هست مراجعه کنید گوش باید بررسی بشه.

  2. کلینیک گوش تهران

   سلام شما ابتدا باید به گوش‌هاتون استراحت بدین و اگر باز هم کیپی ادامه داشت باید مراجعه کنید.

 68. سلام من وقتی مریض شدم گوش‌هام احساس سنگینی می‌کنه و توش انگار پره. وقتی هم که چیزی می‌خورم یا قورت می‌دم صدای ترکیدن حباب می‌یومد از گوشام و من یکبار هم که فین کردم احساس کردم بیشتر گرفته و احساس سنگینی می‌کنه. یعنی امکانش هست که پرده گوش پاره شده باشه؟ دردی ندارم و کم شنوایی خاصی هم ندارم.

 69. سلام وقت بخیر
  من دو ماهه درگیر گوش دردم و سه تا دکتر متخصص رفتم، هربارم ساکشن کردن، دکتر اولی گفت قارچه ساکشن کرد. دوبار و قطره داد. که یه مدت کوتاه اوکی شد. و دوباره درد گوشم اومد.
  دکتر دوم گف یکم هنوز گوشت درگیره و ساکشن کرد دو تا قطره رو تمدید کرد، بازم خوب نشد و بدتر شد. دکتر سوم ساکشن کرد علاوه بر قطره، قرصم داد ک تموم کردم ولی خوب نشد.
  پیش دکتر عمومی رفتم ک گفت ‌عفونت گوش میانیه و این دارو قطره‌هات برای دو ماه درگیری خوب نیس، آمپولو خشک کننده و قطره داد که یه قرص به اسم مترونیدازول عوارض خیلی بدی داشت برای من و قطعش کردم، گوشم خون داره که نمی‌دونم زخم ساکشنه یا آسیب پرده. چون درد زیادی نداره گوشم و فقط مدام چرک می‌کنه و پر می‌شه.

  1. در ادامه هم بگم عوارضی که دارم مزه فلز تو دهان، سرگیجه تهوع، سری دست و پا فشار پایین. حالا نمی‌دونم عوارض همون قرصه یا نه؟

  2. کلینیک گوش تهران

   سلام باید مراجعه کنید گوش‌تون کامل بررسی بشه بدون بررسی نمی‌شه چبزی گفت.

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام علاوه بر تماس با شمار‌های 02188202934 و 02188870911 می‌توانید به صورت اینترنتی اقدام کنید. به صفحه اصلی سایت به ادرس https://tehranearclinic.com/ بروید و در بخش بالا سایت بر روی قسمت تماس با ما بزنید و وارد بخش نوبت دهی اینترنتی شوید.

 70. یاسمن محمودی

  سلام ببخشید خواهرم هدفون گوش می‌داد صداش هم زیاد بود. الان فقط داخل گوش درد احساس می‌کند انگار درد تا ته گوش کشیده می‌شه آیا به گوش آسیب رسیده؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام بله احتمال داره آسیب دیده باشه. باید مراجعه کنید تا پرده گوش بررسی بشه.

 71. الیاس نظامی

  سلام .
  خسته نباشید .
  من شب قبل هئیت بودم و صدا زیاد بود، صبح گوش سمت راستم منگ شده یجوری انگار باد زیاده.

 72. سلام ببخشید من چند وقتی هست انتهای مجرای گوشم احساس خارش می‌کنم طوری که انگار ته گلوم می‌خاره.
  فکر کردم شاید جرم گوش باشه قطره گلیسیرین فنیکه ریختم اما با گوش پاکن تمیز کردم جرمی نبود.
  گوش پاکن یه مقدار زیاد رفت داخل گوشم ممکنه به گوش آسیب رسیده باشه؟؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام. بله احتمال آسیب زیاد هست برای معاینه و پیگیری مراجعه کنید.

 73. سلام
  بعد از تزریق کورتون که توسط خانم دکتر یزدانی انجام شد حدودا دو هفته بعد،صدای ترکیدن حباب از گوشم آزارم می‌دهد.
  من سندرم منییر دارم و با افت شنوایی خدمت رسیدم، افت شنوایی تقریبا بهبودی یافته منتها وزوزی که از قبل وجود داشت صدای ترکیدن حباب مضاعف مرا اذیت می‌کند.
  چه باید کرد؟
  سپاس

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام. صدای ترکیدن حباب تا ۲ هفته طبیعی است. اما اگر بعد از دو هفته ادامه داشت حتما حضوری بیاید تا ببیند. و اینکه اصلا فین نکنید.

 74. محمد ظاهر

  سلام و درود به شما
  بنده از مهاجرین افغانستانی مقیم پاکستان هستم. که از پارگی پرده گوش با ترشحات که اکثرا همراه با درد است، رنج می‌برم. جناب دکتر گاهی درد گوشم به قدری زیاد می‌شه که حتی جویدن غذا برایم مشکل می‌شه. دکتران اینجا اکثرا برایم آنتی بیوتیک تجویز می‌کنند؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام. شما باید عمل جراحی پرده گوش انجام دهید. با این شماره در وات ساپ تماس برقرار کنید تا اول مشاوره شوید.۰۹۱۲۱۲۷۱۱۶۵.

 75. سلام من یک ضربه به گوشم وارد شد وقتی که صبح از خواب بلند شدم کمی گوشم کم شنوا شده بود ولی بعد نیم ساعت به حالت اول خود برگشت ایا احتمال پارگی پرده گوش هست؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام. اگر این مشکل در طی روزهای اتی نیز وجود داشت و همچنین تشدید شد و علادمی دیگری مانند درد و وزوز گوش هم به آن اضافه شد احتمال زیادی دارد که پرده گوش آسیب دیده باشد و باید حتما به یک متخصص گوش، حلق و بینی و یا کلینیک گوش مراجعه کنید.

   1. با سلام دکتر من تو مدرسه یه دعوایی شد و یک یا دو ضربه خفیف به گوشم خورد نه اونقدر محکم ، درد گوش ندارم ،وزوز گوش هم ندارم ، مایعی از گوش خارج نشده فقط روز اول و دوم یک کم کم شنوا شده بودم ولی بعدش بهتر شد و از قبلش من گوشم عفونت کرده بودو از هندسفری زیاد استفاده می کردم ولی در کل شنواییم خوبه خواستم بدونم ممکنه پرده پاره شده باشه هیچ علاعمی هم ندارم و اون چک تاثیری داشته باشه

    1. کلینیک گوش تهران

     بعید است مشکلی باشد. اگر احساس کم شنوایی داشتید مراجعه کنید.

 76. امیر ملکی

  با سلام مدت دو ماه هست که دچار صدای آزار دهنده در گوش هستم. البته سرگیجه‌های ناشی از گوش میانی داشتم که بنا به تشخیص متخصص گوش بتاسرک مصرف می‌کنم. ولی صدای گوش حذف نشده و آزار دهنده است ضمن اینکه وقتی به حالت دراز کش هستم دچار توهم دیداری هستم به متخصص اعصاب روان مراجعه کردم و سیتی اسکن با تزریق از مغز گرفتم که مشکلی نبود آیا ممکنه این مشکلات ناشی از گوش باشه؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام با توجه به نظر متخصص مغز و اعصاب بله مشکل ناشی از گوش هست. برای معاینه و بررسی بالینی باید به کلینیک گوش تهران مراجعه کنید.

 77. سلام و وقت بخیر من در کودکی پرده گوشم یک پارگی کوچک برداشته و چند روز پیش که رفتم پیش متخصص گفت که پرده گوشت پاره هستش و حتی قدرت شنواییش هم نسبت به گوش سالمم کمه حدود ۴۰درصد.
  میخواستم بدونم آیا پرده گوشم ترمیم می‌شه؟و اگر بله،شنوایی کامل می‌شه؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام. باید میزان پارگی و آسیب وارده به پرده گوش بررسی شود تا نظر دقیق داد. به کلینیک مراجعه کنید.

 78. سلام
  همه رو گفتید مراجعه کنید،تقریبا همه رو خوندم،راه درمان بیشترشون با دو تا سه هفته استراحت و مراقبت و خوردن آنتی بیوتیک سر وقت (ترجیحا سفالکسین) و ریختن قطره‌های بتا متازون و هیدروکلرایدی تو گوش معیوبه.
  در ضمن برای تسکین و تسریع درمان بهتره دو نوبت پنی سیلین ۶.۳.۳ استفاده کنن که عفونت بیشتر نشه.
  مواقع درد و تب هم از استامینوفن ۳۰۰+۲۰کدئین استفاده کنن!
  از درمان‌های سنتی با سیر و پیاز و عنبرنسا هم خودداری کنن.

  این نظر من مفیده حتما.

  1. کلینیک گوش تهران

   ممنون از نظر شما. بله نظر شما مفیده ولی گاهی اوقات خود درمانی تنها باعث آسیب بیشتر به گوش می‌شه. از این رو بهترین حالت ممکن مراجعه به متخص گوش و بررسی توسط پژشک مرتبط با علم پژشکی هست. بنابراین توصیه ما مراجعه هست تا خود درمانی و استفاده از داروهایی بدون تجویز پژشک.

 79. ابوالفضل

  سلام یکی از دوست‌هام کنارم نشسته بود و به شوخی کنار گوشم داد زد یکمی گوش اذیت می‌کنه مثلا بعضی اوقات تیر می‌کشه اذیتم می‌کنه و احساس سنگینی در گوشم می‌کنم.
  قبل از این اتفاق هیچ مشکلی نداشتم.
  ایا گوشم مشکلی به هم زده؟؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام. بله احتمال داره گوش دچار مشکل شده باشه ولی بدون بررسی نمی‌شه نظر دقیق داد. توصیه ما اینه که اگه در روزهای آینده مشکل برطرف نشد و علائم جدیدی هم اضافه شد حتما به کلینیک یا پژشک متخصص گوش مراجعه کنید.

 80. سلام روزبخیر
  بنده ۲۸سالم هست و بخاطرخارش گوشم مادر بزرگم گوشم را محکم میک زد. همان لحظه صدای خاصی درون گوشم شنیدم و بعد آن وقتی بینی و دهانم را می‌گیرم و هوای دهانم را وارد گوشم می‌کنم از گوشم گرما و صداخارج می‌شود. اما هیچگونه دردی ندارم و حالتم مثل زمانیست که گوش آدم کیپ می‌شود و کم می‌شنود و انگار هوا درون مغز است. سوالم اینه ایا پرده گوشم پاره شده؟ ممنون می‌شم پاسخ بدید نگرانم.

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام. یکی از اصلی‌ترین علائم پارگی پرده گوش درد هست. علاوه بر اون پارگی پرده گوش معمولا با با کاهش شنوایی، وزوز گوش و سرگیجه هم همراه هست. شما این علائم رو ندارید. ولی در مورد اینکه گوش اسیب دیده یا نه نمی‌توان بدون بررسی و چکاپ نظر داد. برای بررسی و نظر تخصصی و قطعی به کلینیک گوش تهران مراجعه کنید.

 81. سلام . من هندزفری جدیدم که یکم بد حالت هم بود توی گوشم بود و هیچ کار خاصی نکردم از وقتی درش اوردم صدای ترکیدن حباب، وقتی فکم رو زیاد باز می‌کنم یا غذا می‌خورم توی گوش راستم می‌شنوم. به مرور هم داره صدا شدیدتر می‌شه. دلیلش چی می‌تونه باشه ؟ صدا دقیقا مثل ترکیدن هست یکمم کمتر دارم می‌شنوم. ‌

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام. شما برای بررسی و ویزیت باید به کلینیک گوش تهران یا یک متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه کنید.

 82. سلام پرده ی گوش من بر اثر سیلی دچار پارگی کوچک در قسمت پایینی شده دکتر گفت به هیچ عنوان از هیچ قطره‌ای استفاده نکن. بعد از یک ماه دکتر دیگری من را معاینه کرد و گفت با گوش پاک کن گوشت رو زخم کردی و دوتا قطره(سیپلکس و بتازونیت) هر ۱۲ ساعت ۴قطره بریز که عفونت نکنه. حالا موندم از قطره‌ها استفاده کنم یا نه؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام. شما باید زودتر به یک پژشک متخصص گوش، حلق و بینی و یا کلینیک گوش تهران مراجعه کنید تا مشکلتون به طور دقیق یررسی شود.

 83. فقط چند تا مسکن مصرف کردم برای کاهش درد ولی هنوزم اذیت می‌شم قطره خاصی باید استفاده کنم؟

  1. کلینیک گوش تهران

   در این شرایط از خود درمانی پرهیز کنید. و همانطور که گفتم برای بررسی دقیق و تخصصی حتما به متخصص گوش حلق و بینی مراجعه کنید و بدون نسخه و تجویز پژشک هیچ دارویی استفاده نکنید.

 84. سلام من گوشم و با دستمال کاغذی تمیز کردم، درد می‌کنه و دردش به فک میانی هم انتقال پیدا کرده و چرک خاصی خارج نمی‌شه به نظرتون می‌تونه پارگی پرده صماخ باشه؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام. با توجه به موردی که گفتین و در صورت ادامه درد حتما باید به یک متخصص گوش حلق و بینی و یا کلینیک گوش تهران مراجعه کنید.

 85. سلام وققتون بخیر. من مدام از گوش پاککن استفاده می‌کنم و چند مدت هست که گاهی وقتا احساس می‌کنم تو گوشم آب. هوا یا چیزای دیگه هست اما درد ندارم. این حس هم بعد از چند ساعت رفع می‌شه.
  امروز بطور اتفاقی گوش پاککن کمی زیادتر وارد گوشم شد و تا چند دقیقه درد خفیفی داشتم و بعدش همون احساسی که چیزی درون گوشم هست. چهار روز دیگه هم مونده تا نوبتم. الان می‌خواستم بدونم که به گوشم آسیب جدی‌ای رسیده؟ یا مشکلی برای پرده‌اش پیش اومده؟؟؟ ممنون می‌شم در هرچه زودتر جواب بدید تا اگر مشکل جدی باشه من سریع‌تر اقدام کنم. مرسی

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام. با وضعیتی که توضیح دادید احتمال آسیب به پرده گوش وجود دارد. برای بررسی هر چه زودتر به کلینیک گوش تهران مراجعه کنید.

 86. سلام، می‌شه بگی عمل پارگی پرده گوش چقدر هزینه دارد، ممنون

  1. کلینیک گوش تهران

   با سلام. برای تعیین هزینه عمل پارگی پرده گوش ابتدا باید مراجعه و گوش بررسی شود و بعد از آن هزینه مشخص می‌گردد.

  2. سلام روز بخیر
   از روز جمعه صبح که از خواب بیدار شدم گوش راستم شدیدا درد داشت به پزشک مراجعه نمودم گفتن به دلیل عفونت پرده گوشم پاره شده دارو دادن مسکن و آنتی‌بیوتیک.
   برای بهبود چه مدت باید دارو ها رو مصرف کنم؟؟
   از دیروز آب چرکی از گوشم خارج می‌شه بخصوص زمانی گرما به گوشم برسه.
   و طبق گفته دکتر الان با پنبه گوشم را پاک می‌کنم.

   1. کلینیک گوش تهران

    سلام طبق دستور پژشک پیش برید. پارگی پرده گوش معمولا خود به خود ترمیم می‌شه. ولی اگر طی روزهای آتی درد و چرک بهبود پیدا نکرد و بدتر شد حتما به کلینیک مراجعه کنید.

 87. با سلام ، من پرده گوشم پاره شده – آیا می‌تونم از سشوار استفاده کنم و اینکه مدام باید روی همین گوش آسیب دیده بخوابم ؟؟؟ دکتر بهم قطره داده باید بعد از حمام استفاده کنم یا هر 12 ساعت ممنون

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام. شما باید به کلینیک گوش تهران یا یک متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه کنید تا گوش شما بررسی شود.

 88. سلام وقتتون بخير من تازه پرده گوشم پاره شده و تحت درمان هستم مي‌تونم روي گوش آسيب ديده بخوابم؟

 89. علیرضا

  سلام من امروز بر اثر برخورد ضربه‌ به گوشم وقتی بینی خود را گرفته وباد داخل دهانم می‌اندازم باد از داخل گوشم خارج می‌شود ولی صداها را واضح می‌شنوم.

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام. برای اطمینان از سلامت پرده گوش به متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه کنید.

 90. سلام وقت بخیر
  من از دوران ابتدایی دچار عفونت گوش شدم و موجب کاهش شنوایی من شد. البته یکبار ضربه بدی هم خورد به گوشم و از گوش پاک کن بد استفاده می‌کردم و مجموعه این عوامل باعث شدن که کاهش شنوایی داشته باشم که در گوش راست شدیدتر هست و هر دو گوش پرده پاره هست. با عمل ترمیمی می‌شه چند درصدی از شنوایی رو برگردوند؟؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام. بله ولی برای بررسی کامل و دقیق حتما به کلینیک گوش تهران مراجعه کنید.

 91. سلام هنگام استفاده از گوش پاک کن ناخواسته و بابرخورد بچه با من گوش پاکن با ضربه تند وارد گوشم شد. و چند دقیقه درد شدید داشتم و شنواییم کم شد و احساس سنگینی زیادی در گوشم می‌کنم. البته بعد از برخوردیک تکه دستمال کاغذی باریک روبه آرامی وارد گوشم کردم و نوک دستمال خونی می‌شد ممنون می‌شم اگر راهنمایی بفرمایید.

  1. کلینیک گوش تهران

   با سلام. با توجه به مواردی که گفتین و اگر درد ادامه دار شده حتما باید به متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه کنید تا پرده گوش مورد بررسی قرار بگیره.

 92. سلام من حدود یکسال هست پرده گوشم پاره شده
  ولی هنوز وزوز میکنه
  چیکار کنم وزو وزش کم شه…
  ممنون از خدما رسانیتون

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام. شما باید به متخصص مربوطه مراجعه کنید. پیشنهاد میکنم در صورت امکان به کلینیک گوش تهران مراجعه کنید.

 93. سلام خسته نباشید. من مدتیه وقتی زیر شیر آب جسارتا می‌خوام بینی ‌ام رو تمیز کنم یا تخلیه کنم به گوش راستم فشار زیاد میاد و می‌سوزه. البته گوش چپم کمتر مجبور می‌شم گوش م رو بادست فشار بدم بعد بینی‌ام رو تمیز کنم نمی‌دونم چه ربطی دارن بهم ممنون می‌شم راهنماییم کنید . یعنی امکان داره پرده گوشم پاره شده باشه ؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام برای بررسی دقیق باید به متخصص گوش، حلق یا بینی یا کلینیک گوش تهران مراجعه کنید.

 94. سلام
  من به علت قارچ گوش دکتر برام کانازول ۱ درصد نوشت، به محض اینکه داخل گوشم می‌ریزم یه درد شدید که حتی پشت سقف گلوم هست ایجاد می‌شه، خارش، قرمزی روی پوست گردن و صورتم ایجاد می‌شه، با دکتر مشورت کردم گفتن اول استفاده به این شکله!!
  در ضمن گفتن پرده گوشم سالمه،
  این عوارض ممکنه ار پارگی پرده گوش باشه؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام. شما باید برای بررسی و چکاپ حتما به کلینیک گوش تهران یا یک متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه کنید.

 95. سلام داخل گوشم بد جوری میخارید من هم با دسته عینکم خاروندم
  می‌ترسم پرده گوشم پاره شده باشه
  ولی نه. شنواییم کم شده هیچ علائمی ندارم

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام. احتمال آسیب به پرده گوش کم است. ولی در شرایطی که کم شنوایی و یا علائم پارگی پرده گوش را احساس کردید آن زمان به متخصص گوش، حلق و بینی یا کلینیک گوش تهران رجوع کنید.

   1. سلام.
    توی گوشم صدای خش خش و تق تق وقتی که دراز میکشم هست.علتش چی میتونه باشه؟؟
    یه ماه پیش گلودرد و سرماخوردگی داشتم رفتم دکتر معاینه کردن با دستگاه اتوسکوپ گوشم رو دیدن جرم نداشت.
    علت این صداهای توی گوش چیه؟؟؟
    آبا ممکنه قسمت سراتوسکوپ باعث آسیب به گوش بشه؟؟؟

    1. کلینیک گوش تهران

     صدای گوش علل مختلفی دارد که با معاینه و آزمایشات لازم مشخص می شود.

 96. ،،unknown

  سلام
  من بعد از سیلی خوردن احساس اینکه هوا از گوشم خارج می‌شه داشتم ولی الان نه. درد توی گوشم دارم نه اون حس خروج هوا رو نه کاهش شنوایی ولی سرگیجه و دو بینی خفیف دارم می‌خواستم بدونم این سرگیجه عادیه یا نه؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام. برای بررسی دقیق حتما به متخصص گوش، حلق و بینی یا کلینیک گوش تهران رجوع کنید.

 97. سلام خسته نباشید
  من مدت زیادی از هندزفری با صدای زیاد استفاده می‌کردم که باعث شد مدتی کم شنوایی موقت و درد به سراغ گوشام بیاد. الان تقریبا یک ماه گذشته و دیگه از هندزفری و هدفون استفاده نمی‌کنم. درد ندارم گوشامم چرک نکردن. ولی هر چند روز یک بار یا هر روز برای چند ساعت یا کمتر حس می‌کنم پرده گوشم یه جوریه و حالت باد کردگی و ناراحتی داره. تا چند وقت دیگه کاملا خوب می‌شه ؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام، برای بررسی بیشتر و چکاپ حتما به کلینیک گوش تهران یا یک متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه کنید.

 98. امیرلطفی 09109206284

  سلام مدتی بود احساس پر بودن تو گوش چپم می‌کردم. با ماساژ دادن صدای ترکیدن حباب اب می‌شنیدم هنگام تمیز کردن گوشم با گوش پاک کن فشار آوردم الان شنواییم کم شده اما درد ندارم و گوش چپم سنگینه لطفا راهنماییم کنید. ممنونم

  1. کلینیک گوش تهران

   با سلام. توصیه می‌شه حتما برای معاینه پرده گوشتون به کلینیک مراجعه کنید.

 99. سلام ببخشید من دیروز سیلی خورد توی گوشم و الان کمی کم شنوا شدم آیا این علاعم پارگی پرده گوش است

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام خدمت شما. ضربه ها یکی از دلایل مهم برای پارگی پرده گوش هست و همچنین درد و کم شنوایی بعد از ضربه از علائم مهم پارگی هستش. شما بهتره هرچه زودتر به کلینیک گوش تهران مراجعه کنید.

 100. سلام وقتتون بخیر…ضربه شدید سیلی باعث پارگی پرده گوشم شده…و چیزی نمی‌شنوم…احتمال بهبودی بدون جراحی وجود داره یا حتما باید جراحی صورت بگیره؟
  ممنون می‌شم راهنمایی فرمایید.

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام. برای تشخیص دقیق این مورد شما باید هرچه زودتر به متخصصین مربوطه در کلینیک گوش تهران مراجعه کنید.

 101. مرجان وفایی

  سلام. من میخوام برای مراجعه به کلینیک نوبت بگیرم، ولی وقتی زنگ میزنم یا خط ها مشغوله یا پاسخ نمی دین. میخواستم بپرسم ساعات کاری کلینیک به چه شکله و چطور نوبت بگیرم که اذیت نشم؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام وقت بخیر. ساعات کاری کلینیک گوش تهران در بخش جراحی گوش، دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 15 الی 18 می‌باشد و در بخش واحد شنوایی سنجی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15 الی 20 است. برای رزور نوبت هم می‌توانید با شماره‌های 02188202934
   02188870911 تماس بگیرید و هم می‌توانید با ورود به صفحه اصلی سایت به آدرس https://tehranearclinic.com/ اینترنتی نوبت بگیرید.

 102. سلام. وقت بخیر. من چند روز پیش از روی بی احتیاطی با کلید به گوشم ور رفتم و الان گوشم درد میکنه و وقتی با گوش پاک کن تمیز کردم، گوش پاک کن کمی خیس و خونی بود. به نظر شما به پرده گوشم آسیب رسیده؟

  1. کلینیک گوش تهران

   سلام وقت بخیر. در اینگونه موارد بهتر است به جای انجام هر نوع خود درمانی(این کار می تواند باعث آسیب بیشتر یا جدی تر به گوش شما شود)، در اسرع وقت به پژشک متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه کنید.

   1. ضمن اینکه تا چه مدتی نمی‌تونم بر روی گوش آسیب دیده بخوابم؟
    سوال بعدی آیا سیگار تاثیری گوش آسیب دیده دارد؟

    1. سلام ببخشید من پسرم سه سالش هست پرده گوشش بخاطر عفونت آسیب دیده دکتر سفیکسیم داده و ستیریزین دارو هاش داره تموم میشه یه هفته شده ولی هنوز از گوشش چرک همراه با خون میریزه بعضی وقت ها هم خیلی درد داره همش میگه گوشم صدا میده آیا لازم هست دوباره به دکتر مراجعه کنیم دکتر گفت سه ماه طول میکشه پرده گوشش ترمیم بشه خیلی نگرانم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *